Żywiołowy pobyt w Trzęsaczu i jego sąsiednich wioskach

Trzęsacz to, leżąca na terenie województwa zachodniopomorskiego, niewielka miejscowość letniskowa. Znana jest przede wszystkim z ruin gotyckiego kościoła. We wsi znajduje się także stacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, prowadzącej do innych miejscowości w pobliskich gminach. Miejsce to jest jednak warte odwiedzenia, także ze względu na liczne inne atrakcje w okolicy.

Jak każdy nadmorski kurort, także Trzęsacz chwali się swoją plażą. Jest to bardzo malownicze miejsce. Mimo, że nie jest szeroka, a w niektórych miejscach znajdziemy dużo kamyków, to wypoczynek w towarzystwie wysokich klifów wynagradza to z nawiązką. Wznosi się on tutaj nawet na wysokość 15 metrów. Na plażę prowadzą schody, które u góry są zwieńczone tarasem widokowym. Widać z niego pięknie całą plażę, morze oraz ruiny kościoła – największej atrakcji turystycznej w tej miejscowości. Klif ma także inne zalety. Wykorzystywany jest także przez paralotniarzy, którzy gromadzą się tutaj każdego roku.

Jeśli jednak wolimy inne aktywne formy wypoczynku, to możemy skorzystać z sieci lokalnych szlaków rowerowych oraz pieszych lub wybrać się na skatepark w Pobierowie. Rowerzyści mogą tutaj korzystać z systemu wypożyczalni, działających na podobnej zasadzie, co miejskie rowery w wielu polskich miastach. W okolicach znajdziemy także Parki Linowe, m. in. w Rewalu. W „Gibon” znajduje się 9 tras o różnym poziomie trudności. Dodatkowo można tutaj pograć w bule lub skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu.

Do Trzęsacza najlepiej wybrać się samochodem, ale można się tutaj dostać także z pomocą transportu zbiorowego. Kursują tutaj liczne autobusy PKS, a także prywatne busy kilku przewoźników. Dojeżdżają one z kilku pobliskich miejscowości, a także m. in. Szczecina, gdzie możliwa jest przesiadka na pociąg. Do poruszania się po okolicy można także wykorzystać ➭ Gryficką Kolej Wąskotorową, która kursuje tu w czasie sezonu.

Na miejscu nie będziemy musieli się też martwić o noclegi. ➭ Trzęsacz oferuje miejsca do spania w kilkudziesięciu obiektach. Baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta – można wybierać między ośrodkami wczasowymi, pensjonatami, pokojami gościnnymi czy polami namiotowymi. Nie będziemy mieć także problemów, by znaleźć coś dobrego do jedzenia. Lokalne jadłodajnie oraz restauracje serwują smaczne i tanie posiłki. Nic więc dziwnego, że przy tylu zaletach jest tak chętnie odwiedzany.

One thought on “Żywiołowy pobyt w Trzęsaczu i jego sąsiednich wioskach

  1. Wczasowiczom, którzy zdecydowali się na nocleg tutaj polecam wybrać się któregoś dnia na oglądanie wschodu słońca na klifie – wspaniałe widoki gwarantowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *