Zabytki, które znajdziecie w Ciechocinku

Jeśli już się znajdziecie w Ciechocinku, to warto zobaczyć kilka zabytków z tej miejscowości. Żeby jednak to zrobić, trzeba wiedzieć o ich istnieniu. Miejscowość ta nie zadbała o to, aby zachęcić turystów do zwiedzania, dlatego nie znajdziecie o wielu z nich żadnej wzmianki. W większości do Ciechocinka przyjeżdżają przecież kuracjusze, którzy spędzają najwięcej czasu w ośrodku sanatoryjnym.

Niewątpliwie, atrakcją Ciechocinka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciechocinek) mogą być tutejsze Łazienki II. Zostały one zaprojektowane przez Waldemara Feddersa. Obiekt ten jest wpisany do rejestru zabytków. Naprawdę warto się nim zainteresować bliżej. Jego budowa miała miejsce w latach 1910-1912. Można powiedzieć, że budynek pełnił funkcję leczniczą. Był swego rodzaju sanatorium. Niestety nie pełnił swoich funkcji przez cały okres istnienia. Przez dosyć długi okres czasu stał opustoszały i niszczał. Na szczęście dziś budynek jest wspaniale wyremontowany i każdy może tu przyjechać, ponieważ w jego wnętrzu mieści się hotel. Warto także wspomnieć o tym, że w Łazienkach II oferowane są także różnego rodzaju zabiegi SPA oraz rehabilitacyjne.

Zabytkiem w Ciechocinku może być również cmentarz. Przy ulicy Wołuszewskiej zlokalizowany jest dosyć duży cmentarz komunalny. Można go uznać za zabytek, ponieważ znajduje się tutaj wiele starych już grobów. Są to głównie groby pochodzące z okresu I oraz II wojny światowej. Jeśli uważnie przejdziemy przez cmentarz, odnajdziemy również zbiorową mogiłę, w której według informacji, spoczywać ma 19 żołnierzy. Mogiła ta pochodzi z I wojny światowej. Ciechocinek podczas trwania wojen widział wiele krwawych i okrutnych zbrodni. Jeśli już tu będziemy, to wstąpmy na chwilę na ten cmentarz, aby okazać szacunek zabitym podczas wojny.

W Ciechocinku zatrzymują się głównie osoby chcące skorzystać z sanatoriów i zabiegów rehabilitacyjnych. Baza noclegowa jest tu jednak bardzo rozwinięta. Szczególnie ciekawą ofertą wydają się tutejsze hotele (), mamy także różnego rodzaju pensjonaty, motele i prywatne oferty wynajmu pokoi, mieszkań. Jeśli rzeczywiście chcemy tutaj przyjechać, to na pewno coś dla siebie znajdziemy. Szukającym nieco bardziej rozrywkowej atmosfery polecamy wycieczkę w Bieszczady (http://pocogaleria.pl/cisna-bieszczady-atrakcyjne-latem-i-zima-709/), niezależenie od pory roku można tam wspaniale wypocząć.

7 thoughts on “Zabytki, które znajdziecie w Ciechocinku

  1. Ciechocinek kojarzy mi się ze starszymi osobami…:/ Jakoś nie mam ochoty się tam wybierać, bo pewnie jest nuudno…

  2. @Rafałek to proponuję dalej na północ zahaczyć o Toruń, tam już więcej możliwości, z pewnością coś się znajdzie

  3. @hero_2.0. racja, wystarczy poczytać poprzednie wpisy na blogu i z pewnością znajdziecie interesujące miejsce

  4. Ciechocinek to nie miasto dla osób starszych, według mnie jest tam ciekawie. Jeśli tylko będę miała okazję, to raz jeszcze zarezerwuję tam nocleg;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *