Weekend w Nałęczowie

Na pierwszy rzut oka województwo lubelskie jest mniej znane pod względem turystycznym niż województwo pomorskie czy małopolskie. W końcu nie ma tu pięknych Tatr, szumu Bałtyku, a nawet bieszczadzkich połonin. Jest to oczywiście pozorne i niezwykle powierzchowne postrzeganie ziem na wschodzie Polski. W końcu właśnie tutaj znajduje się Nałęczów. Nad rzeką Bystrą, a także jej prawym dopływem jakim jest Bochotniczanka, mieści się przepiękne miasto, które przez lata odwiedziło wiele znamienitych postaci z historii Polski.

Nałęczów leży 152 kilometry od Warszawy. Tak naprawdę jazda samochodem zajmuje jakieś dwie i pół godziny drogi, co we współczesnych czasach jest niewielkim dystansem. A dlaczego warto tutaj przyjechać? Chociażby dla przepięknych widoków. Osoby rezerwujące noclegi w Nałęczowie (np. na meteor-turystyka.pl) w uzdrowisku na pewno nie pożałują. Znane uzdrowisko od wielu lat przyciąga kuracjuszy z całego kraju. W Nałęczowie były tak wybitne osoby jak Stefan Żeromski, Bolesław Prus czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer (więcej na wikipedia.org). Niepozorna lubelska miejscowość daje możliwość spotkania się z prawdziwą przyrodą na 20 hektarach Parku Zdrojowego, którego początki sięgają aż osiemnastego wieku. Pomiędzy starymi drzewami można przechadzać się tymi samymi ścieżkami co wielcy Polacy. Ba, można nawet zasiąść na tych samych ławeczkach, obserwować te same posągi ustawione wzdłuż alejek.

Kiedy spacerowanie zmęczy, Nałęczów oferuje różne zabiegi przywracające organizm do równowagi biologicznej. Nawodnienie ciała tutejszymi wodami sprzyja likwidacji przemęczenia i uzupełnieniu potrzebnych do funkcjonowania mikroelementów. Niezwykle przyjemny czas oferuje także pobyt w Atrium. Jest to miejsce, gdzie istnieje możliwość skorzystania z jacuzzi, ławeczek perełkowych, łóżek bąbelkowych. Oczywiście są tu także tory do pływania oraz sauny, które doskonale regenerują i uodparniają ciało.

Od wielu lat Nałęczów to też prężnie rozwijająca się baza noclegowa, dlatego mogą tu przyjeżdżać zarówno pojedyncze osoby, jak i zorganizowane grupy. Należy jedynie wcześniej zarezerwować nocleg, ponieważ w niektórych okresach Nałęczów jest chętniej odwiedzany przez turystów i może zabraknąć pokoju o odpowiednim standardzie jakościowym i cenowym. Pewnym jest to, że zakochać się w Nałęczowie może każdy i wcale nie jest o to zbyt trudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *