Tylicz – atrakcje Małopolski

Tylicz to niewielka wioska leżąca w cieniu Krynicy, oddalona od niej o 6 kilometrów. Posiada wiele walorów naturalnych, a także liczne zabytkowe kościoły, z pewnością warte odwiedzenia.

Dużo tu pięknych cerkwi, które oglądać można spacerując tutejszymi dróżkami i ścieżkami specjalnie wytyczonymi dla turystów. Największą popularnością cieszą się jednak trasy rowerowe. Jest ich tu dużo o zróżnicowanej długości oraz trudności, co przyciąga miłośników tego sportu. To także raj dla fanów jazdy konnej. Okoliczne stajnie oferują liczne usługi w tym zakresie. Można nauczyć się jeździć konno pod okiem wykwalifikowanych trenerów lub podszkolić swoją technikę, jeśli już wcześniej miało się okazję uprawiać ten wyjątkowy sport. Organizowane są także wyjazdy terenowe, cieszące się wyjątkową sławą ze względu na dostępność pięknych terenów jeździeckich. To także świetne miejsce dla dzieci. Kontakt z końmi jest dla nich bardzo korzystny oraz zapewnia niezapomniane wrażenia. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd z dziećmi, ciekawym punktem może być także hodowla owiec i kóz, która znajduje się w pobliżu. Można zapoznać się ze zwyczajami oraz sposobem hodowli tych zwierząt, a także spróbować lokalnych przysmaków jak na przykład kozi ser, oscypek z żurawiną czy tutejsza kwaśnica.

Jeśli zapragniesz pozwiedzać zapraszamy do Muzeum Dziejów Tylicza. To wspaniałe miejsce, w którym zachowało się 650 lat historii tej miejscowości. Z pewnością będzie to ciekawa lekcja historii, o wiele lepsza niż ta z podręczników szkolnych. Dlatego warto zabrać tu dzieci oraz młodzież.

Wieś jest mała, dlatego baza noclegowa Tylicza nie jest zbytnio rozbudowana. Jej głównym filarem są przede wszystkim kwatery prywatne oraz zajazdy. Noclegi Tylicza stają się jednak z roku na rok coraz bardziej popularne, dlatego należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji. Noclegi w tej miejscowości odpowiednie będą zarówno dla rodzin z dziećmi, osób podróżujących w większych i mniejszych grupach oraz dla singli. Pamiętając o odpowiednio wczesnym terminie rezerwacji z pewnością znajdziesz coś dla siebie i swoich najbliższych. Tylicz to wspaniałe miejsce, które warto odkryć, wybierając się tutaj na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *