Termy, folklor, góralska kuchnia, czyli Biały Dunajec

Biały Dunajec to miejsce, gdzie można jeździć na nartach, snowboardzie, wędrować po górach i malowniczych szlakach, wybrać się na wycieczkę rowerem lub najzwyczajniej w świecie relaksować się podczas kąpieli termalnych. To właśnie one przyciągają największe rzesze turystów pragnących zrelaksować się w termalnych basenach u podnóża Tatr.

Lokalizacja Białego Dunajca sprzyja. To idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących zatrzymać się w zaciszu malowniczych Tatr. Jak już wspominaliśmy, jest to świetna baza wypadowa dla wszystkich tych, którzy myślą o zwiedzaniu pobliskich wsi i miasteczek oraz mają ochotę na wypady do Zakopanego. Poza tym Biały Dunajec to doskonała baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,bialy-dunajec,0.html). Nieco na uboczu, ale wciąż w bliskim sąsiedztwie najciekawszych atrakcji, jakie oferuje przyjezdnym Podhale. Atrakcyjna lokalizacja sprawia, że miejsce to cieszy się dużą popularnością. Największą zaletą jednak jest to, że Biały Dunajec wciąż pozostaje miejscem kameralnym i spokojnym w porównaniu z tłocznym Zakopanem i Białką Tatrzańską.

To także dobre miejsce, gdy stawiamy na relaks. Zatrzymujemy się w nieco spokojniejszej okolicy, aby czas spędzić w basenach termalnych, które mają do zaoferowania swoim gościom Termy Podhalańskie w Szaflarach oraz Terma Białka. Te pierwsze znajdują się tuż obok Białego Dunajca. Malutka wieś Szaflary ze słynnymi termami zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ten całoroczny kompleks basenów termalnych, to jedna z głównych atrakcji turystycznych, jakie ma do zaoferowania Podhale. Drugim miejscem słynącym z obiektów termalnych jest Terma Białka. Miejsce to uznawane jest przez turystów z Polski i zagranicy jako kultowe. Kusi możliwościami, jakich nie może zaoferować żaden inny obiekt tej kategorii.

Dla pragnących skorzystać z dobrodziejstw tego regionu znajdzie się mnóstwo ciekawych atrakcji i wydarzeń. Jedną z nich jest impreza kulturalno-wędkarsko-gastronomiczna „Dzień Pstrąga”. Co roku ściąga do Białego Dunajca amatorów wędkowania i góralskiej kuchni. Tego dnia można spróbować tradycyjnej kuchni góralskiej oraz świeżo złowionych ryb w lokalnej rzece. „Dzień Pstrąga” włączony jest w szereg imprez i wydarzeń artystyczno-kulturalnych znanych jako „Tatrzańskie Wici". Można tutaj także zapoznać się z miejscowym folklorem i góralską kulturą, dlatego będzie to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *