Świętokrzyskie zaprasza do Sielpi Wielkiej

Dla fanów spędzania wolnego czasu na łonie natury i wśród zieleni, z daleka od zgiełku miejskiego i spalin samochodowych polecamy malowniczą miejscowość Sielpia Wielka. Znajduje się ona w województwie świętokrzyskim. Na jej terenie płynie rzeczka Czarna, będąca dopływem Pilicy. Jest także Jezioro Sielpia, będące jedną z największych atrakcji turystycznych tego miejsca.

Miejscowość najbardziej oblegana jest latem i w sezonie wakacyjnym oraz wtedy, gdy tylko zaczyna robić się ciepło, a promienie słoneczne przyganiają tutaj turystów chętnych odpocząć na łonie natury w towarzystwie wspaniałych krajobrazów. Największym atutem są okoliczne lasy oraz znajdujący się między nimi Zalew Sielpia. Z uwagi na duże zainteresowanie turystów baza noclegowa Sielpi Wielkiej latem przechodzi największe oblężenie, dlatego trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji terminu. Noclegi w Sielpi Wielkiej to głównie duże ośrodki wypoczynkowe, gdzie oferowane są komfortowe warunki oraz liczne usługi dodatkowe. Dostępne są także kwatery prywatne, będące własnością okolicznych mieszkańców. Dzięki tak rozbudowanym możliwościom, każdy może znaleźć coś dla siebie w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

To, co cechuje tą miejscowość, to wspaniałe krajobrazy oraz piaszczyste, szerokie plaże. W sezonie wakacyjnym są one pilnie strzeżone przez wynajętych, profesjonalnych ratowników. Teren zalewu jest rozległy, dlatego nie trzeba martwić się tłumem na plaży. Woda w zalewie nie jest zbyt głęboka, dobra do nauki pływania nawet dla dzieci. Warto więc spędzić tu wakacyjny urlop z rodziną. Dla osób chcących przyjechać większą grupą, polecane jest zakwaterowanie w drewnianych domkach. Ich ceny są przystępne, a lokalizacja wyjątkowo malownicza. Znajdują się one na terenie lasu sosnowego, otaczającego zalew. Nie brakuje tu ciszy, spokoju, a także atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Dla nich przygotowana została wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie dostępne są kajaki, rowery wodne oraz łodzie. Jeśli natomiast wolisz odpoczywać na lądzie, skorzystaj ze specjalnie wytyczonych ścieżek oraz szlaków spacerowych. Dzięki nim poznasz wyjątkowo malowniczą okolicę i nacieszysz się jej pięknem. Warto też zabrać ze sobą rower, ponieważ tutejsze lasy posiadają świetnie przystosowane trasy do wycieczek rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *