Sposoby zwiedzania Łeby

Wszystkim, którzy kochają spędzać wolny czas nad Bałtykiem spodoba się Łeba – niewielkie miasto leżące nad samym morzem, które przez cały rok oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Niewątpliwie największe z nich to 2 kąpieliska, które wyróżniają się piaszczystą plażą i pięknymi widokami. Jednak również Ci, którzy wolą bardziej aktywny wypoczynek znajdą dla siebie coś interesującego.

Baza noclegowa Łeby jest bardzo urozmaicona. Można tu znaleźć noclegi w hotelach o wysokim standardzie, ale również kwatery prywatne czy pola namiotowe – tak bardzo lubiane przez młodzież. Jednym słowem, to szeroka oferta dla każdego, co czyni to miasto absolutnie wyjątkowym. Ci, którzy planują rodzinny wypoczynek z noclegami mogą skorzystać z noclegów w pensjonatach, które mają także dobrze wyposażone place zabaw i doskonałe zaplecze gastronomiczne. Domowa atmosfera spodoba się także smakoszom regionalnej kuchni, którzy każdego dnia mogą cieszyć się smakiem świeżych ryb.

Decydując się na urlop w Łebie można spędzić go bardzo aktywnie. W pobliżu znajduje się bowiem Stadnina Koni, w której oferowane są kursy dla wszystkich, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z jazda konną. Wędkarzy ucieszy natomiast możliwość wędkowania, z której można skorzystać podczas rejsów organizowanych dla turystów.

Atrakcji jest tutaj naprawdę sporo. Łeba to także doskonałe miejsce do spacerów, które w okresie letnim zachwycają oczy turystów pięknymi widokami. Znajduje się tutaj spory port jachtowy, który jest w stanie pomieścić aż 120 jachtów. Taki widok robi wrażenie, co potwierdzają wszyscy stali bywalcy miasta, a także 4 tysięczne grono mieszkańców. W mieście istnieje także kilka wypożyczalni rowerów, co zdecydowanie ułatwia przemieszczanie, a jednocześnie jest znakomitą okazją do ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli ktoś nie lubi jeździć na rowerze może natomiast skorzystać z oferty rikszarzy, którzy cieszą się sporym zainteresowaniem w szczycie sezonu.

W przypadku braku pogody można natomiast zaplanować dzień na zwiedzanie okolicznych miejscowości. Jedna z nich jest Lębork, gdzie miłośnicy historii mogą zobaczyć pozostałości po murach obronnych i Zamek Krzyżacki z IV wieku. W samej Łebie można natomiast zobaczyć zabytkowy, barokowy kościół wpisany do rejestru zabytków. Łeba to dobry kierunek dla wszystkich, którzy cenią sobie niepowtarzalny szum fal i piękne widoki. Baza noclegowa tego miejsca jest tak bogata, że każdy znajdzie tutaj swój wakacyjny dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *