Pienińskie atrakcje turystyczne – okolice Krościenka nad Dunajcem

Krościenko nad Dunajcem to malowniczo położona miejscowość o olbrzymim potencjale turystycznym. Nic więc dziwnego, że znajdujące się tam noclegi są modernizowane z każdym rokiem, a baza noclegowa w tym miejscu rozrasta się do naprawdę sporych rozmiarów (noclegi Krościenko – sprawdź). Znajduje się również coraz więcej turystów chętnych na znalezienie komfortowego spania właśnie w tym miejscu. Ceny, jakie oferują nam właściciele kwater, znajdujących się w tych rejonach również sprawiają, że naprawdę warto wybrać noclegi w Krościenku.

Gdzie można zawędrować, znajdując się w tych rejonach? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zabytkowe zamki, znajdujące się nieopodal w Niedzicy czy w Czorsztynie. Na pewno zrobią one wrażenie na każdym turyście. Obie budowle są naprawdę interesujące, a dodatkowym atutem jest ich lokalizacja nad Jeziorem Czorsztyńskim, które wspaniale wygląda o każdej porze roku. Podczas zwiedzania zabytkowego zamku w Czorsztynie nieraz możemy także ujrzeć piękną panoramę Tatr, które doskonale widać z tamtych rejonów przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Te kierunki są więc godne polecenia na wycieczki i z pewnością stanowią jeden z ważniejszych elementów pienińskich podróży.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na pewno godne uwagi są szlaki turystyczne, znajdujące się w Pieninach. Widoki, które możemy dostrzec ze szczytu Trzech Koron czy Sokolicy zapierają dech w piersiach. Krościenko nad Dunajcem jest tutaj bezapelacyjnie najlepszym miejscem na rozpoczęcie pieszej wędrówki. Z tej miejscowości możemy się wybrać na malownicze szlaki turystyczne, a możliwość spływu Dunajcem stwarza ciekawą opcję powrotu do bazy noclegowej. Nic więc dziwnego, że naprawdę sporo osób wybiera noclegi w tej właśnie miejscowości. Trzeba przyznać, że spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji regionu. Na pewno warto przepłynąć taką trasę, gdy wybierzemy się w Pieniny.

Oczywiście w tym regionie znajduje się także wiele mniej popularnych atrakcji i imprez plenerowych. W trakcie sezonu letniego organizowanych jest szczególnie wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak spotkania z różnymi twórcami. W każdym sezonie możemy uczestniczyć w Jarmarku Krościeńskim czy różnych festynach. To wszystko sprawia, że na pewno warto obrać ten kierunek na miejsce wakacyjnej podróży.

One thought on “Pienińskie atrakcje turystyczne – okolice Krościenka nad Dunajcem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *