Park Wodny i Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój to malownicza miejscowość uzdrowiskowa, znana z leczniczych wód. Położona jest ona w województwie małopolskim. Stanowi ona największą bazę turystyczną w zachodnim Beskidzie Niskim. Znajduje się tu wiele ciekawych atrakcji, które warto poznać. Najważniejsza z nich to „Pijalnia Wód Mineralnych”, która znajduje się w Parku Zdrojowym pochodzącym z XIX wieku. Jest to drewniany budynek wsparty na słupach i z ładnym, zadaszonym tarasem. Turyści, mieszkańcy jak i kuracjusze mogą tu skosztować pięć rodzajów wód mineralnych: Henryk (zalecana jest przy wrzodach żołądka, cukrzycy oraz schorzeniach dróg żółciowych); Franciszek (przy zaparciach, nieżytach żołądka oraz dwunastnicy); Aleksandra (zalecana przy wrzodach żołądka, cukrzycy i niedoborach jodu w organizmie); Józef (woda stosowana przy kamicy nerkowej, stanach zapalnych dróg moczowych oraz innych chorobach urologicznych) oraz Bronisław (utrzymuje ciśnienie krwi w normie, wspomaga przemianę materii i gospodarkę mineralną organizmu).

W Wysowej-Zdroju znajduje się również znane uzdrowisko. Leczone są tu takie choroby, jak: przewlekła niewydolność nerek, choroby dróg oddechowych, układu moczowego, trawiennego czy otyłość miejscowa oraz cukrzyca. Kolejnym miejscem, które musimy zobaczyć jest „Park Wodny”, w którym znajduje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Do dyspozycji gości mamy basen rehabilitacyjny, leżanki powietrzne, basen, SPA, ławeczki powietrzne, masaże wodne, gejzer powietrzny, kaskada wodna czy też basen dla dzieci z parasolem wodnym. Jest to z pewnością miejsce, do którego warto udać się z całą rodziną i wspaniale się zrelaksować.

Po dniu pełnym wrażeń warto przejrzeć kategorie noclegowe Wysowej-Zdroju (odnośnik). Na nocleg warto udać się do „Gościnnej Chaty”. Jest to piękny, drewniany zajazd, który do dyspozycji gości ma 13 pokoi. Są one urządzone w góralskim stylu, a w każdym z nich znajdziemy telewizor z płaskim ekranem, dostęp do bezpłatnego internetu, łazienkę z prysznicem lub wanną z hydromasażem. Gospodarze zapewniają komplet ręczników oraz pościel. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, w której zjemy pyszne posiłki. Serwowane są tu tradycyjne polskie dania oraz regionalne smakołyki. Goście mogą również skorzystać z jazdy konnej oraz różnych, relaksujących masaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *