Najpiękniejsze miejsca w Szklarskiej Porębie

Na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich leży urocze miasto Szklarska Poręba. Od wielu już lat turyści wybierają to miejsce na zimowe wczasy, ponieważ panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Walory tej miejscowości doceniają zarówno polscy turyści jak i zagraniczni. Baza noclegowa oferuje wiele miejsc w hotelach, domach wczasowych, ośrodkach wypoczynkowych, w kwaterach prywatnych i wielu innych obiektach (zob. ➟noclegi Szklarska Poręba).

W obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego położony jest malowniczy Wąwóz Szklarki. Na jego zboczu znajduje się Wodospad Szklarki. Woda spada ze skalnego progu z wysokości ponad 14 metrów. Jest to miejsce szczególnie wybierane na romantyczne spacery. Już w ubiegłych stuleciach był uznawany za walor wyjątkowy. Zachowało się wiele rycin i obrazów z widokiem malowniczej kaskady. Niedaleko od wody, znajduje się schronisko „Kochanówka”.

Drugim wodospadem, największym w Sudetach jest Wodospad Kamieńczyk. Jego wysokość jest naprawdę imponująca, sięga bowiem 27 metrów. Woda zanim dotrze do ziemi pokonuje trzy progi skalne. Za środkową kaskadą znajduje się jaskinia nazywana „Złotą Jamą”. Wyjątkowo pięknie jest tutaj jesienią, kiedy kolorowe drzewa odbijają się w strumieniu wody. Również i w pobliżu tego zjawiska działa schronisko i „Szałas Sielanka”. Wspaniała panorama rozpościera się ze stromego progu skalnego nad Doliną Kamiennej. Z wysokości około 20 metrów można podziwiać Karkonosze, Szrenicę i Śnieżkę. Miejsce to wiąże się z wieloma legendami i ciekawymi opowieściami. Nie sposób o wszystkim tutaj napisać.

Warto odwiedzając Szklarską Porębę, by pozwiedzać muzea, posłuchać historii z przeszłości i poznać zabytki. Nawet krótki pobyt w tym uroczym miejscu, pozwoli na odpoczynek i regenerację sił. Niezależnie jaką porę roku wybierzemy na naszą podróż, na pewno będziemy zadowoleni. Jest to miejsce, gdzie nie można się nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie. Pobyt możemy połączyć ze zwiedzaniem okolic. Dla dzieci może to być ciekawa lekcja historii i geografii. Magiczne miejsca, cisza i spokój – każdy potrzebuje tego od czasu do czasu. Na co dzień zabiegani, zapracowani potrzebujemy takiej odskoczni od codzienności. Może właśnie to jest najodpowiedniejsze miejsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *