Miejsce na zimowy wypoczynek – Stronie Śląskie

Wybierając się na wakacje, czy też urlop zawsze szukamy miejsca, które nam ktoś polecił, albo idziemy w drugą stronę, sami szukając czegoś co w przyszłości będziemy mogli polecać naszym znajomym. Jeżeli szukamy miejsca, które jest dobre do spędzenia wolnego czasu zarówno zimą jak i latem, to dobrze jest pomyśleć o miejscowościach znajdujących się niedaleko gór. Ze względu na swoje walory turystyczne jak i rekreacyjne godne polecenia jest Stronie Śląskie. Miejscowość ta leży na Dolnym Śląsku, w Sudetach i jest idealna dla osób kochających zarówno cichy i spokojny wypoczynek, jak i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Stronie Śląskie jest małym miastem, posiadającym nie więcej niż 7000 mieszkańców, co za tym idzie jest to idealna miejscowość na spędzenie wakacji. W chwili obecnej gmina Stronie Śląskie należy do najbardziej zalesionych w Polsce, a ten fakt powinien ucieszyć osoby mieszkające w dużych miastach, które narzekają na stan powietrza u siebie. Stronie Śląskie jest uprzemysłowione, ponieważ posiada hutę szkła kryształowego „Violetta”, dzięki której tutejsi mieszkańcy mają pracę. Dla osób kochających zabytki i historię można polecić zabytkowy dworek królowej Marianny Orańskiej, który jest otwarty dla zwiedzających, poza tym są tutaj również zabytkowe kościoły i dworzec kolejowy. W okolicach możemy przede wszystkim pojeździć na nartach na Czarnej Górze, której łączna długość stoków narciarskich wynosi 10 km.

Baza wypoczynkowa w Stroniu Śląskim jest dość zróżnicowana pod względem rodzajów noclegu, jednak jest ona mimo wszystko mała co sprawia, że istnieje bardzo ograniczona ilość miejsc noclegowych, które możemy wynająć. Koszy nie należą do największych i mogą oscylować około 50 zł za dobę dla dorosłej osoby. Jeżeli chcemy spędzić urlop w tej miejscowości to musimy liczyć się z faktem, że  przed wyjazdem należy zabukować noclegi, dzięki któremu będziemy mieć pewność że po przyjeździe nie zabraknie nam miejsca do spania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *