Międzygórze – perła Sudetów

Międzygórze jest perłą Sudetów. Trudno się temu dziwić. Malownicze położenie miejscowości, w zaciszu dwóch urokliwych rzek i w otoczeniu pięknych lasów, to tylko kilka z zalet tego ciekawego miejsca. Międzygórze położone jest w dolinie masywu Śnieżnika. Należy powiedzieć wprost – to dodatkowa zaleta tego miejsca. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przejechać do Międzygórza ze Stronia Śląskiego.

Nie każdy wie, że Międzygórze na pewno nie jest górską wsią, jakich wiele. Miejscowością bliźniaczo podobną do szeregu innych, położonych w górach. Międzygórze odróżnia odmienna zabudowa, która świetnie komponuje się z górami. Zabudowa drewniana, bo o takiej mowa, to coś, co w Międzygórzu jest naturalne i bardzo popularne. Wiele domów drewnianych istnieje tam od lat. Obecnie wielu inwestorów również decyduje się na budowę obiektów z drewna. Warto wspomnieć, że wiele z tych wcześniej zbudowanych konstrukcji drewnianych to budynki zabytkowe – są bogato zdobione, budowane na styl norweski, niekiedy wręcz zachwycające.

Dlaczego warto tam przyjechać?

Międzygórze, to miejsce, które z wielu powodów można polecić na wypoczynek. Pozytywnie wpływa na zdrowie, co zauważono już wiele wieków temu. Międzygórze jest miejscem idealnym na wypoczynek aktywny i ten nieco mniej aktywny. Fani narciarstwa powinni odwiedzić to miejsce z uwagi na szereg tras narciarskich znajdujących się w pobliżu miejscowości. Ci, którzy chcą dotrzeć do tu poza sezonem zimowym, docenią piękno okolic, trasy spacerowe, rowerowe i konne. Zauważą z pewnością szereg atrakcji i rozbudowaną ofertę dla turystów.

Najważniejszym elementem oferty turystycznej jest zaplecze noclegowe. Baza noclegowa w Międzygórzu jest więcej niż dobra i cały czas się rozbudowuje. Noclegi w Międzygórzu, to noclegi w pokojach domów prywatnych i w pensjonatach. Co istotne z punktu widzenia turysty, w Międzygórzu istnieje również baza gastronomiczna, więc problem z wyżywieniem w zasadzie nie istnieje, a samodzielne organizowanie posiłków nie jest konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *