Mazurskie miasta pod lupą: Ryn

Położone w województwie warmińsko-mazurskim miasto Ryn jest bardzo atrakcyjnym miejscem na letni wypoczynek. Piękna okolica sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Liczne ciekawe punkty w Rynie sprawią, że pobyt tutaj z pewnością nie będzie nudny. Kraina Tysiąca Jezior wciąż przyciąga wielu turystów. Niesamowite walory przyrodnicze oraz możliwość uprawiania żeglugi z pewnością będą na topie jeszcze bardzo długo.

W Rynie znajdują się dwa jeziora: Ryńskie oraz Ołów. Warto spędzić tutaj nieco czasu. Jezioro Ołów posiada kąpielisko miejskie. Można tutaj także spokojnie powędkować. Dookoła jeziora przebiega ciekawa ponad czterokilometrowa ścieżka. To miejsce jest doskonałe, jeżeli lubimy spędzać wolny czas aktywnie. Wakacje w Rynie z pewnością będą pełne ruchu na zdrowym powietrzu. W mieście znajdziemy wiele terenów, na których można uprawiać sport i rekreację.

Miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć jest bez wątpienia zamek w Rynie. Warownia została wybudowana w XIV wieku przez Zakon Krzyżacki. Jest to jeden z później postawionych przez nich budynków. Obiekt zachwyca swoim rozmiarem i budzi respekt. Z pewnością okazały zamek zrobi na nas wrażenie. W środku znajdziemy między innymi hotel. Spanie w starej warowni bez wątpienia dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Zamkowy hotel nie jest jedyną opcją na ciekawe spędzenie pobytu w Rynie. Baza noclegowa tego miasteczka [na meteor-turystyka.pl] jest naprawdę dobrze zorganizowana. Pensjonaty, hotele, pokoje gościnne, liczne domki letniskowe, takie właśnie noclegi turysta tutaj znajdzie. W okolicy mieszczą się także gospodarstwa agroturystyczne. Bez wątpienia pozwolą nam spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą. Baza noclegowa z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pobyt rodziny z dziećmi również przebiegnie bez zarzutów, jeśli wybierzemy przyjazne miejsce.

Piękny wiatrak typu holenderskiego pochodzi z 2 połowy XIX wieku. Stał się niejako znakiem rozpoznawczym Ryna. Budowla jest osadzona na planie koła. Posiada murowane ściany i drewniane okienka z okiennicami. Całość wygląda wyjątkowo, gdyż niewiele podobnych obiektów znajdziemy w Polsce. Spośród ciekawych miejsc w Rynie niewątpliwie na uwagę zasługują również kopce strażnicze, czyli elementy obronne, kanały na Szlaku Wielkich Jezior oraz młyn wodny, a także Ryńskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *