Malownicze krajobrazy Ełku

Ełk jest największym mazurskim miastem. Położony na urokliwym Pojezierzu Ełckim w otoczeniu niezwykłych lasów stanowi niezwykle łakomy kąsek dla wczasowiczów. Walory przyrodnicze to nie jedyny atut Ełku. Z pewnością zachwyci nas bogata historia miasta oraz tutejsze zabytki. Ełk to także ważny ośrodek kulturalny tego regionu. Miasto bez wątpienia ma nam wiele do zaoferowania.

Aby nasz pobyt przebiegł w miłej atmosferze, warto zadbać o odpowiednie miejsce na wczasy. Ełcka baza noclegowa jest naprawdę dobrze zorganizowana. Z pewnością każdy znajdzie tutaj dogodną opcję dla siebie i całej rodziny. Ośrodki wczasowe, pensjonaty, pokoje gościnne, hotele, takie właśnie noclegi Ełk może zaproponować gościom.

Pobyt w Ełku z pewnością będzie przyjemny, jeśli wybierzemy ośrodek położony w malowniczej okolicy. Ełcka przyroda zapewni nam masę pięknych krajobrazów. Ełcka Kolej Wąskotorowa to jedna z ciekawszych atrakcji w mieście. Z pewnością warto udać się na przejażdżkę tym zabytkowym pociągiem. W całej Polsce znajdziemy niewiele takich obiektów, dlatego warto skorzystać z tej okazji. Dawniej kolejki wąskotorowe były popularną formą transportu, współcześnie wykonują one tylko kursy turystyczne.

Zanim jednak ruszymy w podróż, warto zajrzeć do tutejszego muzeum w dawnym budynku stacyjnym. Poznamy tutaj wiele ciekawostek oraz zobaczymy fascynujące kolekcje. Powolna przejażdżka dostarczy nam wiele wrażeń estetycznych. Na koniec czeka na nas zwiedzanie typowej wioski mazurskiej oraz ognisko.

Piękny region Pojezierza Ełckiego składa się w większości z pagórkowatych terenów porośniętych lasami Puszczy Boreckiej. Liczne jeziora, czyste strumyki i płynące rześko rzeki tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Na ziemi ełckiej znajdziemy doskonałe warunki do uprawia turystyki pieszej, rowerowej, a także sportów wodnych. Przemierzając tutejsze lasy, zwróćmy uwagę nie tylko na cudowną roślinność, ale także zwierzęta. Możemy spotkać tutaj jelenie, żubry, sarny, a także dziki.

Dawne zabudowania zamku krzyżackiego stanowią nie lada atrakcję. Ciekawe miejsce zauroczy nas swoją bogatą historią. Zamek powstał na przełomie XIV–XV wieku. Został wybudowany na wyspie Jeziora Ełckiego, otoczony wodą, posiadał drewniane mosty łączące go z lądem. Wieża mieszkalno-obronna to najstarszy obiekt, z którego obecnie możemy zobaczyć tylko mury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *