Gastronomia Sztutowo – co zjeść?

Wybierając się na wakacje w rejony nadmorskie, liczymy na piękną pogodę, czystą plażę, wygodny pokój i smaczne jedzenie. Wydawałoby się, że to standard, którego wręcz powinniśmy się spodziewać. Prawda jest jednak taka, że często coś, co zostaje nam ładnie przedstawione przez internet, wcale nie wygląda tak idealnie już na miejscu.

Nocleg to podstawa, o która powinniśmy zadbać, na długo przed planowanym wyjazdem. Dobrze przeczytać opinie, które tak licznie umieszczane są w internecie. Wybierając Sztutowo jako cel naszej wakacyjnej podróży nie musimy obawiać się o te elementy. Nadmorski kurort, zlokalizowany w województwie pomorskim, zachwyca położeniem między dwoma akwenami oraz historią, którą możemy poznać zwiedzając okolice. Dobrze zorganizowana jest także baza gastronomiczna oraz baza noclegowa (Sztutowo / meteor). Zakwaterowanie bowiem możemy znaleźć już w przedziale cenowym 20 – 30 złotych za dobę – to rewelacyjna cena jak za północne rejony naszego kraju. Zwłaszcza jeśli tak jak w przypadku Sztutowa mamy bezpośrednie położenie na linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, zaś od południa sąsiadujący Zalew Wiślany. To daje ogromne możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Nocleg to jedno, a co z wyżywieniem. Oczywiście możemy sobie je wykupić w ośrodku, w którym mieszkamy. Jeśli nie ma takiej możliwości, bo na przykład zdecydowaliśmy się na domek letniskowy, wówczas możemy przygotowywać posiłki samodzielnie. Na wyposażeniu domków jest zazwyczaj grill, a obecność Kątów Rybackich zapewnia nam świeżą rybę prosto z kutra. Gdy i ta opcja odpada, skazani jesteśmy na stołowanie się w okolicznych restauracjach. Pamiętajmy, aby zawsze decydować się na knajpy, w których są goście. Puste restauracje świadczą raczej o niskim poziomie podawanych dań. My przecież nie chcemy ryzykować.

Polecanymi miejscami w Sztutowie, w których możemy zjeść obfity i smaczny posiłek są bary Łosoś i Rafa, zlokalizowane tuż przy samej plaży oraz restauracja Malibu. Renoma, którą posiadają nie wzięła się znikąd. Te miejsca dbają, by każdy wydawany posiłek spełniał wymagania nawet najbardziej wybrednych, a świeżość którą otrzymujemy na talerzu jest zdecydowanie godna pochwały. Pamiętajmy, żeby na wakacje wyjeżdżać przygotowanym, zadbać o nocleg i sprawdzić informacje dotyczące miejsc, w których warto jadać i warto obejrzeć. To przepis na udany urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *