Dębki – miejsce dla rowerzystów

Chcesz się przekonać, czy rezerwując noclegi w Dębkach nie będziecie musieli całymi dniami leżeć na plaży i kąpać się w morzu? Wystarczy przekonać się, że właśnie w tym miejscu, pod żadnym pozorem nie brakuje ciekawych punktów, jeśli chodzi o trasy rowerowe. Także patrząc, czy tutejsza baza noclegowa ma jeszcze jakieś wolne pokoje, wcześniej zwróćcie uwagę, czy na pewno można przetrzymywać na terenie obiektu rowery (przejrzyj oferty ➽). Raczej nie będzie z tym problemu. Natomiast, jeśli nie dysponujemy swoim sprzętem lub po prostu nie mogliśmy ich w żaden sposób przywieźć nad Bałtyk, to doskonałym pomysłem będą wypożyczalnie. Już pokonując 20 kilometrów za jednym zamachem, możemy spodziewać się tego, że nasza trasa okaże się niezwykle ciekawa.

Możemy zrobić pętlę z Dębek do Białogóry wracając do kurortu, w którym znajduje się nasza kwatera. Przed samą miejscowością docelową możemy zatrzymać się w doskonałym miejscu dla całej rodziny, a jest to mini ZOO, w którym można podziwiać między innymi lamy oraz strusie. Również tutaj z powodzeniem będziemy mogli zatrzymać się na obiad, ponieważ obiekt jest własnością tutejszej karczmy, w której zresztą serwowane są pyszne posiłki. Jeżeli mamy jeszcze siłę na pokonanie dodatkowych 10 kilometrów, to możemy wybrać się do Żarnowca, w którym znajduje się Jezioro Żarnowieckie, jednocześnie ma on bardzo ścisły związek z elektrownią wodną. Bardzo zbliżoną trasę, jeśli chodzi o długość, możemy pokonać z Dębek do Krokowej, oczywiście ponownie wracając do naszego kurortu. Wtedy pokonamy od 16 do około 25 kilometrów, w zależności od tego, czy zdecydujemy się na trasę podstawową, czy jednak na trasę rozwiniętą. Gdy dojedziemy do Krokowej, będziemy mieli piękny widok na Zamek, który oczywiście jest udostępniony do zwiedzania.

W każdej chwili możemy wybrać się na Hel. Jest to jedna z najpopularniejszych tras jeśli chodzi o osoby, które jeżdżą na rowerach lub rolkach, z pewnością można stwierdzić, że jest ona jednak jedną z najbardziej malowniczych. Można przemierzać ją wzdłuż wybrzeża Zatoki Gdańskiej, w takim razie będziemy mijać kolejne miejscowości znajdujące się na samej Mierzei Helskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *