Cisna – Bieszczady atrakcyjne latem i zimą

Istnieją na mapie Polski miejscowości, które pomimo, że małe i niezbyt dobrze znane, oferują wszystkim podróżnym niesamowite możliwości spędzenia czasu. Przede wszystkim wyróżniają się na tle innych spokojną, urokliwą atmosferą, która dobrze się sprawdza dla wszystkich tych, którzy chcą się oderwać od szarej codzienności, wielkomiejskiego gwaru. Takie wsie czy osady można znaleźć zarówno na północy, jak i południu naszego pięknego kraju, a łączy je to, że sprzyjają wypoczynkowi wśród dziewiczej natury. Żeby znaleźć takie miejscowości powinniśmy zapoznać się z opinią jak najszerszego grona turystów, którzy chętnie się nią dzielą na licznych dzisiaj forach internetowych.

Cisna to mała wieś w województwie podkarpackim, w gminie o tej samej nazwie, przez którą przepływa rzeka Solinka . Dużym walorem osady oprócz jej lokalizacji jest fakt, że mieszka tu zaledwie około 500 osób, co też ogromnie wpływa na spokojną atmosferę miejsca. Można tu zaszyć się w domku na odludziu i zaznać niemal ascezy życia, jaka marzy się wielu z nas. To również dobra baza dla wszystkich kochających Bieszczady, gdyż Cisna leży na ich terytorium. Latem można tutaj spróbować spływów kajakowych i pieszych wędrówek po licznych szlakach, a nawet spróbować zdobyć jakiś szczyt. Zimą natomiast to wspaniałe miejsce do szlifowania swoich umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie. Istnieją tu przecież liczne wypożyczalnie sprzętu, które proponują także lekcje jazdy u profesjonalnego instruktora.

Jednak Cisna to także zabytki, które w Bieszczadach są bardzo liczne. Zacząć powinniśmy od przejażdżki kolejką wąskotorową, która jest jedną z nielicznych na mapie Polski. To genialna alternatywa, dla przemieszczania się samochodem. Warto też zobaczyć Chatkę Puchatka, która dziś funkcjonuje jako schronisko przy wypadach na szczyty górskie. Nie wolno zapominać, że przy okazji zwiedzania dobrze jest mieć ze sobą przewodnik, który z pewnością pomoże nam rozsądnie zagospodarować czasem.

Baza noclegowa w tym miejscu wyróżnia się na tle innych, głównie ze względu na ilość i jakość pensjonatów, które tu funkcjonują. Nocleg zaś to wydatek, na który musimy się przygotować, jednak w tej wsi nie należy on do dużych i zaczyna się już od 40 złotych za dobę, co jest rewelacyjną ofertą. Wiele możliwości noclegowych i górska atmosfera sprawiają, że aż chce się tutaj wracać. Pamiętajmy, aby w góry jechać z głową, a do domu powrócić wypoczętym i ze wspaniałymi wspomnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *