Atrakcje w okolicy Kościerzyny

Kościerzyna to miasto bogate w liczne atrakcje turystyczne, ale ma również wiele atutów naturalnych, gdyż leży w bardzo pięknej części Polski – na Kaszubach. Znakomitym pomysłem może być lot paralotnią z lotniska wojskowego w Borsku, oczywiście już nieczynnego i przeznaczonego tylko pod loty paralotniami. Możemy podziwiać przepiękne okoliczne tereny Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Lot na wysokości do 600 metrów nad poziomem morza robi ogromne wrażenie – widzimy tu przepiękne jeziora, których jest całkiem sporo w okolicy i oczywiście przepiękne lasy, z których słyną Kaszuby.

Bardzo ciekawym doświadczeniem może być odwiedzenie prywatnego Muzeum Maszyn Rolniczych. Szczególnie dla najmłodszych, którzy żyją tylko w dobie internetu, sprzętu elektronicznego, miniatur i elektryczności, może to być znakomita atrakcja, gdyż dowiedzą się jak pracowano sto lat temu i za pomocą jakich sprzętów wykonywano dane czynności. Kolekcja w muzeum jest bardzo bogata i można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy. Z racji tego, że jest to muzeum prywatne, warto wcześniej skontaktować się telefonicznie z właścicielem, gdyż muzeum nie zawsze jest otwarte, jednak jest on bardzo chętny do dzielenia się swoją wiedzą i kolekcjami. Ciekawostką jest fakt, że przy muzeum znajdują się oryginalne, stare domki, w których możemy wynająć pokoje.

Jeśli chodzi o stare chaty to z nich słynie malutka wieś nieopodal Kościerzyny – Juszki. To bardzo mała, kameralna wioska pochodząca z XIX wieku. Posiada oryginalne zabudowania właśnie z tych czasów. Z dala od zgiełku i hałasu posiada swój klimat, tutaj możemy zobaczyć prawdziwą kulturę kaszubską – otwarty, wiejski układ urbanistyczny i naprawdę możemy przenieść się będąc w tej wiosce kilka wieków wstecz. Wioska ta jest również wpisana do rejestru zabytków województwa pomorskiego. W Juszkach znajduje się również ekologiczna ścieżka edukacyjna o długości 5 kilometrów.

Baza noclegowa w Kościerzynie (link) jest dobrze rozwinięta. Jeśli chodzi o samą Kościerzynę to znalezienie noclegu nie będzie problemem, gdyż jest to duże, rozwinięte miasto. Zaś poza miastem, jeśli chcemy znaleźć nocleg, warto pomyśleć o dużo wcześniejszej rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *